Jestem ofiarą przemocy, gdzie mogę szukać pomocy?


Ostatnie doniesienia medialne dotyczące przemocy domowej, psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną, powinny wzmagać naszą czujność, ale też zachęcić osoby, które takiej przemocy doświadczają w swoim życiu do ujawnienia prawdy, poszukania profesjonalnej pomocy prawnej i przerwania swoich drastycznych przeżyć.


Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka przygotował świetną broszurę, która w jednym miejscu zbiera podstawowe prawa i obowiązki pokrzywdzonego przestępstwem lub wykroczeniem.


Link do informacji jest tutaj


Polecam lekturę wszystkim zainteresowanym! Informacje zawarte w ulotce przytoczone są w sposób łatwy i przejrzysty, a w sytuacji kryzysowej na pewno będą bardzo przydatne. Jestem zwolennikiem szerzenia wiedzy prawnej, jak największej świadomości swoich praw i obowiązków wśród osób, które udają się ze swoją ciężką sytuacją życiową po pomoc na Policję, czy do Prokuratury. 


Pierwsze kroki można skierować do GOPS-u, MOPS-u, czy chociażby psychologów szkoły, do której uczęszczają nasze dzieci. Zgłoszenie sprawy na Policję, czy wysłanie pisemnego zawiadomienia do najbliższej Prokuratury (w formie listu opisującego naszą sytuację domową) są milowym krokiem w życiu osób pokrzywdzonych przemocą i zmieniają ich życie o 180'!


Myślę, że warto się odważyć i na początek skorzystać z porady adwokata, który przekazane informacje zachowa w pełnej tajemnicy (bez naszej zgody adwokat nie ma prawa nigdzie, nic zgłaszać!), natomiast rzeczowo i profesjonalnie doradzi co możemy dalej z tą sytuacją zrobić.



Wizualizacja pierwszych stron ulotek



http://adwokat-kapko.wroclaw.pl/omnie.html




Komentarze